پادکست کُرُن (Koron)

پادکست کُرُن (Koron) - هفتم Siebte

یکی از چیزهای جالبی که خیلی قبل‌تر ها در موردش شنیده بودم اما سراغش نرفتم، پادکست هست! به تازگی به سمت پادکست و شنیدن پادکست‌ها کشیده شدم. اینکه چطوری و چرا بماند، قرار نیست توی این مطلب بهش بپردازم. توی این مطلب که قرار هست شروعی برای مطالب بعدی این دسته باشه، قراره به معرفی پادکست های جالبی که می شنوم بپردازم.

از اونجایی که به شدت از کودکی به موسیقی علاقه مند بوده و هنوز هم هستم! برای اولین مطلب این سری از پست‌ها، معرفی یک پادکست با موضوع موسیقی رو در نظر گرفتم.

اولین پادکست، پادکست «کُرُن» (Koron) هست. پادکست کُرُن توسط «بردیا دوستی» منتشر می شه که در هر قسمت پادکست، یک آهنگ ایرانی رو مورد بررسی قرار می ده و مطالب جالبی رو در مورد اون آهنگ ارایه می کنه. از تاریخچه آهنگ و اتفاقات جالبی که حول و حوش آهنگ رخ داده تا اطلاعاتِ گاهی اوقات تخصصی موسیقی.

 پادکست کُرُن، پادکستی درباره موسیقی ایران

تا امروز (18 خرداد 1397) هفت اپیزود از این پادکست منتشر شده. آهنگ های معرفی و بررسی شده، بیشتر آهنگ های سنتی بوده، با توجه به اینکه خیلی موسیقی سنتی گوش نمی دم و علاقه آن‌چنانی ندارم، اما محتوا و لحن بیان پادکست به قدری جذاب بوده که تمامی قسمت ها رو شنیدم.
یکی از نکات جالبی که این پادکست برای من داشته این بوده که بعد از شنیدن بعضی قسمت ها، به سراغ آهنگ های معرفی شده رفتم (که تا حالا نشنیدم)! و یا به سراغ شنیدن سایر آهنگ های خواننده معرفی شده رفتم. و جالب اینکه، هر قسمت باعث شده آهنگ هایی که شاید تا دیروز برام جالب نبودن رو از زاویه دیگه‌ای ببینم و برم سراغ شنیدن دوباره شان! به عبارت دیگه این پادکست باعث شده که ماجراجویی جدیدی در موسیقی در پیش بگیرم! یعنی بعد از هر قسمت شاید با آهنگ جدیدی آشنا بشم که برم سراغ سایر آهنگ های خواننده آهنگ! (این در کنار غلت زدن در آهنگ های قدیمی و دنبال کردن کارهای جدید مورد علاقه، تنوع خوبی به حساب میاد!)

پادکست کُرُن (Koron) - پادکستی درباره موسیقی ایران - هفتم Siebte
پادکست کُرُن (Koron) – پادکستی درباره موسیقی ایران – هفتم Siebte

«بردیا» پادکست کُرُن و خودش رو به شکل زیر معرفی می کنه:

پادکست کُرُن، پادکستی درباره موسیقی ایرانه، که تو هر قسمت من بردیا دوستی یک آهنگ رو انتخاب می کنم و در موردش صحبت می کنم…

پادکست رو می تونید از طریق سایت SoundCloud، برنامه iTunes، اپلیکیشن CastBox و سایر برنامه و اپلیکیشن های پادکست و یا از طریق کانال تل*** با شناسه کاربری (koronpodcast) بشنوید. یکی از مزیت های کانال این هست که اطلاعات و آهنگ های ارایه شده در پادکست، بعد از انتشار هر آهنگ، در کانال به اشتراک گذاشته می شه.

پادکست کُرُن، کاری از بردیا دوستی از یک دهات در آمریکا